Skip to main content
Naujienos

Tarptautinis seminaras Ukrainoje

By 2019 28 spalioNo Comments
Šių metų balandžio 8-14 dienomis Lietuvos kultūros centrų asociacijos nariai dalyvavo  tarptautiniame seminare – dalykinėje stažuotėje „Tarptautiniai kultūros dialogai ir partnerystė: kultūros centrų tarptautinis mobilumas“ Ukrainoje.  Lietuvos kultūros centrų delegacijai vadovavo asociacijos prezidentas, Klaipėdos universiteto docentas, Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis. Teoriniai ir praktiniai, bei pažintiniai užsiėmimai vyko Lucko, Kijevo ir Lvovo kultūros centruose.
Tarptautinio seminaro – dalykinės stažuotės darbas prasidėjo Lucko miesto savivaldybėje, kurioje  kartu su Lucko miesto meru, savivaldybės Kultūros departamento direktore Tatjana Gnativ, Lenkijos konsulu Ukrainoje ir kolegomis iš Lenkijos aptartos galimo tarptautinio bendradarbiavimo ir bendrų projektų perspektyvos. Lucko miesto vadovai pristatė Ukrainos kultūros politikos ir finansavimo prioritetus. Šio susitikimo metu Lietuvos delegacijos atstovai papasakojo apie kultūros aktualijas Lietuvoje. Po teorinės dalies Lietuvos ir Lenkijos delegacijų vadovai buvo pakviesti pasveikinti luckiečius miesto šventėje. Seminaro praktinę dalį vedė Lucko miesto kultūros centro direktorius Jurijus Voinarovskij. Po visų darbinių susitikimų vyko pažintis su meno kolektyvų veikla, jų rengiamomis programomis.

Net tris dienas stažuotės – tarptautinio seminaro darbas vyko ir Ukrainos sostinėje Kijeve. Čia susipažinta su Tarptautinio Kijevo kultūros centro veikla. Šioje seminaro dalyje daugiausiai diskutuota praktinėmis temomis, keistasi patirtimi, analizuota Ukrainos ir Lietuvos kultūros projektų finansavimo situacija.  Lietuvos delegacija turėjo unikalią galimybę dalyvauti, specialiai seminaro dalyviams, parengtose meno kolektyvų pristatymo programose.
Dvi paskutinės dienas darbas persikėlė į Lvovą. Lvove Lietuvos kultūros centrų vadovai susipažino su pirmuoju Ukrainoje privačiu Sheptytskio kultūros centru, kurį finansuoja religinės bendruomenės ir privatūs rėmėjai. Užsiėmimus vedė šio modernaus, šiuolaikiško centro direktorius Oleh Jaskiv. Taip pat susitikta su privataus Ukrainos Katalikiškojo universiteto darbuotojais, aptartas jau rudenį įvyksiantis pirmasis bendras projektas. Tarptautinio seminaro – dalykinės stažuotės darbas baigėsi praktiniu seminaru Lvovo Didžiajame teatre, kuris yra vienas gražiausių Europos teatrų.

Daugybė įspūdžių, naujų patirčių, naujų partnerių ir pažinčių, aptarti galimi bendri projektai, meno programų pasikeitimai. Lietuvos kultūros centrų vadovai turėjo unikalią galimybę praktiškai pabendrauti su kolegomis, perimti ir perduoti gerąją patirtį, o svarbiausia užmegzti ar sutvirtinti tarptautinio kultūrinio bendradarbiavimo galimybes tarp Lietuvos ir Ukrainos kultūros kūrėjų.