Skip to main content
Uncategorized @lt

LKCA projektas Marijamplėje

By 2019 28 spalioNo Comments

Rugsėjo 11-13 d. Marijampolės kultūros centre vyko didžiausios šalies kultūrinės bendruomenės- Lietuvos kultūros centrų asociacijos respublikinis projektas „Šalies kultūros centrų konkurencingumo didinimas. Kultūros politikos iššūkiai ir lūkesčiai“. Projekto darbe ir diskusijose apie šalies kultūros politikos aktualijas ir regioninės kultūros problematiką dalyvavo LR Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis, Seimo narys Kultūros komiteto pirmininko pavaduotojas Arūnas Gelūnas, Seimo narys profesorius Vytautas Juozapaitis, Kultūros viceministrė Gintautė Žemaitytė, Kultūros ministerijos Regionų kultūros skyriaus vyr,specialistė Jadvyga Lisevičiūtė, Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa, kiti šalies kultūros politikai ir strategai.

Projekto dalyviai turėjo galimybę susipažinti su projektų rengimo specifika ES programoms  „Kūrybiška Europa 2014-2020“ ir „Europa piliečiams 2014-2020“. Teorinius ir praktinius užsiėmimus rengiant paraiškas šioms programoms vedė programų vadovės Lietuvoje Eglė Deltuvaitė ir Sima Vaškelytė. Diskutuota su asociacijos AGATA atstovais Mindaugu Budvyčiu ir Povilu Sadausku apie fonogramų ir muzikinių kūrinių panaudojimą renginiuose. VŠĮ Džiazo galerija techninis direktorius Vitalijus Matrosovas pristatė inovatyvius renginių apipavidalinimo ir scenografijos sprendimus. Projekto dalyviai susipažino su Marijampolės kultūros centro veikla, dalyvavo edukacinėse programose netradicinėse erdvėse Lietuvos cukraus fabrike, Tautkaičių klojimo teatre. Vyko daug dalykinių diskusijų, teisinės bazės apžvalgos, naujausių dokumentų aptarimai ir t.t.
Lietuvos kultūros centrų asociacijos rengiamą rojektą rėmė Marijampolės savivaldybė ir kultūros centras, kurio nepaprastai puikūs ir kūrybingi darbuotojai vadovaujami direktorės Rimos Striaušienės demonstravo nepriekaištingus meninius, vadybinius ir organizacinius gebėjimus.